Informace o pilách, kotoučích a kotoučových nožích

Technické informace o pilových kotoučích a jejich specifikace. Blog o kotoučích!


VHM a HSS frézy

VHM a HSS frézy

VHM a HSS frézy, jsou frézy, určené k řezům do malé hloubky. Tyto frézy přicházejí s obráběným řezaným materiálem do kontaktu pouze zuby. Frézy tohoto typu jsou určeny pro řezy do malé hloubky – např. řezání šroubů, výrobu drážek, odřezávání, atd. Malou část sortimentu našich fréz tvoří jemné pily na bižuterii a pily na šperky. Vyráběny jsou tyto frézy z vysoce legované rychlořezné oceli Dmo5 s obsahem wolframu, vanadu a molybdenu, což jim zaručuje jedinečnou pevnost, výdržnost a jejich ostrost. Dříve se vyráběli tyto frézy z kobaltové oceli Emo5, tato technologie je ale již zastaralá a z tohoto důvodu se nadále již nevyužívá. HSS nebo VHM jsou frézy, které mají zuby vybroušeny pod úhlem v levém a pravém provedení.

VHM a HSS frézy

Typické využití těchto fréz je jejich použití na řezání PVC profilů pro výrobu dveří a oken.

HSS nebo VHM se používají také na frézování půlkruhových drážek. Nástroje tohoto typu jsou ve větší míře vyráběny na zakázku, ale také existují provedení fréz, kterých výroba se opakuje.
Dle použití a přání zákazníka je možné opatřit povrch fréz speciálními povlaky, jako je například PVD povlak, TIN a TIALN.

PVD povlak spočívá v nanášení pomocí procesu odpařením z pevné fáze, je to technologie přípravy zhruba 2μm tenkých vrstev, které se vyznačují specifickými fyzikálními i chemickými vlastnostmi. Hlavními požadovanými vlastnostni jsou jejich nízké tření, vysoká tvrdost, odolnost vůči otěru a odolnost vůči vysoké teplotě (standardně 550°C, ale i 750°C a více) a odolnost vůči korozi i kyselinám. Výhody PVD metody povlakování jsou především v nižší teplotě povlakovaných předmětů než odpovídá potřebě rovnovážné chemické reakce. Nejrozšířenějšími způsoby povlakování jsou obloukové odpařování a magnetronové naprašování. Samotný proces povlakování se skládá z postupného odpaření kovu, který reaguje, například s dusíkem, přičemž na povrchu obráběcího nástroje vzniká tvrdý nitridický povlak.

VHM a HSS frézy

PVD povlaky díky své tvrdosti ještě zvyšují odolnost dané třídy proti otěru. Jejich vnitřní tlaková pnutí jsou také důvodem nárůstu houževnatosti břitu a odolnosti proti tepelným hřebenovým trhlinám.

PVD-TiN - Nitrid titanu byl prvním povlakem nanášeným metodou PVD. Má univerzální vlastnosti a zlatou barvu.

PVD-Ti(C,N) - Karbonitrid titanu je tvrdší než TiN a zvyšuje odolnost proti opotřebení hřbetu.

PVD-(Ti,Al)N - Titan aluminium nitrid má vysokou tvrdost, spolu s vysokou
odolností proti oxidaci, což celkově přispívá ke zvýšení odolnosti proti opotřebení.

Vzhledem, že se téměř vždy jedná o zakázkovou výrobu, je nutné znát parametry pro jejich výrobu. Při sepisování objednávky naše zákaznické centrum identifikuje nejdůležitější parametry. Zejména je třeba vědět jaký má být průměr nástroje, průměr otvoru na hřídel, jaké jsou rozměry a drážky na hřídeli. Dáje je nutné určit tloušťku nástroje, počet zubů, velikost zhotoveného radiu, úhly řezné geometrie.

Otvory na hřídel mohou být opatřeny unášecí drážkou.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Z jaké oblasti byste chtěli další článek?

Pilové kotouče - (VHM, HSS a SK)
Výsledek ankety
154
Pily (ruční, motorové, elektrické, strojní)
Výsledek ankety
38
Kotoučové nože (HSS)
Výsledek ankety
38
Frézy (VHM a HSS)
Výsledek ankety
18
Motorové pily
Výsledek ankety
9
Jiné
Výsledek ankety
25
 

Archiv anket

Najdi na webu
Stiskni pro hledání
 
Pilové kotouče Hecht

Na trhu se objevují pilové kotouče značky Hecht. Převážně slouží na dřevo a jejich kvalita je velmi dobrá. Pozor ale na neoriginální kotouče!

GSP Zborovice - nový web GSP Zborovice - nový web

Na začátku roku 2014 spustilo GSP zborovice nové webové stránky.

Něco nového u GSP Zborovice

GSP Zborovice se nechalo slyšet, že chystají pro zákazníky něco nového. Že by to byl nový web? Necháme se překvapit. Nemělo by to prý trvat dlouho :)

Přidány nové rubriky a informace Přidány nové rubriky a informace

Do našeho blogu postupně doplňujeme různé informace o kotoučích, pilkách a jiných zajímavých výrobcích.

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Email:
Web: Pilové kotouče
© Pilové kotouče

Navigace:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.